Mammadaba

/lasīt rakstu/

/skatīt galeriju/

lejupieldt

Uzzīmē jaunaudzi un piedalies uzlīmju dizaina konkursā!

/lasīt vairāk/

Deviņās vietās Latvijā atklātas Mammadabas vēstniecības! /lasīt rakstu/

AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Starptautisko Vides izglītības fondu rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu!

Mammadaba meistarklases dalībnieces 2017./2018.mācību gadā Bauskas sākumskolā :

• 1.a klase un skolotāja Līga Bajāre
  • 1.b klase un skolotāja Anita Feldmane
  • 1.c klase un skolotāja Inga Cepure
  •  2.a klase un skolotāja Sanita Šmite
  •  2.b klase un skolotāja Daiga Eimusa
  • 3.a klase un skolotāja Sandra Vitena
  • 3.c klase un skolotāja Aiva Skaldere
  • 4.a klase un skolotāja Santa Nākmane
  • 5.b klase un skolotāja Vija Cerusa
  • 6.a klase un skolotāja Marina Lazdiņa
  • 6.b klase un skolotāja Sanita Anspoka
  •  6.c klase un skolotāja Anda Rone

Mācību gada laikā skolotājiem kopā ar bērniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI:

ĀRA MEISTARSTUNDA
Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam viena no mācību stundām rudenī jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Āra meistarstundai jāatbilst kāda mācību priekšmeta standartam, un tai jābūt saistītai ar meža tematiku.

4.a klases āra meistarstunda. /lasīt/

KOKA MEISTARSTIĶIS
Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams tik garu trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni sapratīgi izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido lietas no koksnes un citiem dabas materiāliem, kas skolā kalpos aktīvai atpūtai vai izglītībai, piemēram, ielu vingrošanas rīki, pastaigu laipas, saules pulkstenis, sajūtu takas u. tml. Meistarstiķu veikšanai īpaši piemērotas ir projektu nedēļas.

MEŽA MEISTARDIENA
Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlaties kādu no AS „Latvijas valsts meži” ieteiktajām meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās un izbaudiet savu meistardienu! Meža meistardienas vada zinoši gidi, tāpēc tām jāpiesakās iepriekš. /idejas/

1.a un 1.c klases skolēni  lasa krāšņo Dabas Grāmatu izzinošā nodarbībā Tērvetes dabas parkā. /lasīt/

3.c klases skolēni apmeklē izstādi "Iepazīsties - koks!" /lasīt/