etwinning1

eTwinning ir Eiropas skolu kopiena.

Tā piedāvā platformu izglītības jomas darbiniekiem (skolotājiem, mācību pārziņiem, bibliotekāriem u.c.), kas strādā izglītības iestādēs kādā no Eiropas valstīm, lai iesaistītu tos komunikācijā, sadarbībā, projektu īstenošanā un pieredzes apmaiņā. Īsāk sakot, eTwinning piedāvā skolotājiem kļūt par daļu no visaizraujošākās mācību kopienas Eiropā.

eTwinning veicina starpskolu sadarbību Eiropā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) palīdzību, sniedzot skolām atbalstu, rīkus un pakalpojumus. eTwinning piedāvā arī iespēju pedagogiem bez maksas, turpmāku profesionālu attīstību tiešsaistē.

eTwinning tika uzsākts 2005. gadā kā galvenā darbība Eiropas Komisijas eMācību Programmā. No 2014. gada eTwinning ir integrēts Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmā Erasmus+. eTwinning Centrālo atbalsta dienestu vada European Schoolnet - Eiropas izglītības ministriju starptautiska partnerība (tajā darbojas 31 izglītības ministrijas), kas popularizē izglītības inovācijas skolām, skolotājiem un skolēniem visā Eiropā. Nacionālajā līmenī eTwinning atbalsta 38 nacoionālie atbalsta dienesti.

( informācija no - https://www.etwinning.net/  )

Bauskas sākumskola eTwinning ir reģistrēta kops 2014.gada, taču šogad skolas vadība un darbinieki ir aktīvāk iesaistījušies eTwinning darbībā. Mācību gada sākumā skolas kolektīvs izgāja papildus kursus , lai veiksmīgāk izprastu eTwinning iespējas. Pašlaik viens no aktīvākajiem projektiem ir skolotājas Līgas Bajāres veidotais projekts “The first hundred!”. Projekts tapis sadarbībā ar kolēģi no Rumānijas (Gratiela Visan Scoala Gimnaziala "Mihai Viteazul", Boldești Scăeni Rumānija) un kolēģi no Talsiem (Irina Statņuka Lībagu sākumskola, Talsu novads Latvija). Projekta laikā dalīsimies pieredzē un radošajā darbībā, kā arī iepazīsim un salīdzināsim apgūstamās zināšanas un prasmes pirmajās klasēs - dažādās Eiropas savienības skolās.

Skolotāja – Līga Bajāre

tw bajare