etwinning1

eTwinning ir Eiropas skolu kopiena.

Tā piedāvā platformu izglītības jomas darbiniekiem (skolotājiem, mācību pārziņiem, bibliotekāriem u.c.), kas strādā izglītības iestādēs kādā no Eiropas valstīm, lai iesaistītu tos komunikācijā, sadarbībā, projektu īstenošanā un pieredzes apmaiņā. Īsāk sakot, eTwinning piedāvā skolotājiem kļūt par daļu no visaizraujošākās mācību kopienas Eiropā.

eTwinning veicina starpskolu sadarbību Eiropā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) palīdzību, sniedzot skolām atbalstu, rīkus un pakalpojumus. eTwinning piedāvā arī iespēju pedagogiem bez maksas, turpmāku profesionālu attīstību tiešsaistē.

eTwinning tika uzsākts 2005. gadā kā galvenā darbība Eiropas Komisijas eMācību Programmā. No 2014. gada eTwinning ir integrēts Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmā Erasmus+. eTwinning Centrālo atbalsta dienestu vada European Schoolnet - Eiropas izglītības ministriju starptautiska partnerība (tajā darbojas 31 izglītības ministrijas), kas popularizē izglītības inovācijas skolām, skolotājiem un skolēniem visā Eiropā. Nacionālajā līmenī eTwinning atbalsta 38 nacoionālie atbalsta dienesti.

( informācija no - https://www.etwinning.net/  )

Arī 2018./2019. mācību gadā skolā tiek veicināta skolotāju sadarbība , iesaistoties eTwinning projektos. Novembra mēnesī skolotāja Līga Bajāre iesaistījās projektā “Christmas and other celebrations”, kura mērķis bija apzināt citu valstu svinēšanas paradumus un apmainīties ar apsveikumu kartiņām. Projekts turpina savu gaitu, eTwinning Live vidē daloties ar idejām dažādu svētku svinēšanā.

Pašlaik tiek izstrādāts projekts sadarbības veicināšanai klasē un veiksmīgai reizināšanas tabulas apguvei.

Mācību gada sākumā skolotāja Līga Bajāre kļuva par eTwinning vēstnieci. Skolotājas vadībā jau ir notikušas vairākas apmācības par IKT pielietošanu stundās, sadarbību veicinoša nodarbība par skolotāju tipāžiem, sadarbības iespējām eTwinning - šīs metodes priekšrocībām. Ir ieplānotas pēcpusdienu tikšanās ar kolēģiem , lai dalītos pieredzē, iedrošinātu un mentorētu jaunus- starptautiskus projektus.

Skolotāja dalījusies savā pieredzē arī vadot vebināru par aktīvas klases veidošanu sākumskolā. Tas skatāms vietnē https://etwinning.lv/pieejams-video-ieraksts-no-vebinara-par-aktivas-klases-veidosanu-sakumskola/   vai http://ejuz.lv/nzi

Pieredzes apmaiņa tika veikta arī E-prasmju dienā Zemgales reģiona pedagogiem 2019 (11.03.2019) , kur skolotāja prezentēja savu darbu stundās ar Quiver aplikāciju.

Bauskas sākumskolas skolotāji lēnām un apdomīgi izmēģina eTwinning projektu metodi. Skolotāja Līga Bajāre ir pārliecināta, ka drīzumā eTwinning iespējas izmantos ja ne katrs , tad lielākā daļa kolēģu!

20190318 182540

20190311 154042

20190318 182553

___________________________________

2017./2018.m.g.Bauskas sākumskolas skolotājas Līga Bajāre un Inga Cepure  veiksmīgi sadarbojās ar Vaivaru pamatskolas skolotāju Andu Kaspari nacionālā eTwinning  projekta “Draudzība” ietvaros.  Projekts bija  kā pirmais izmēģinājums eTwinning projektu metodei skolotājai Ingai un Andai. Skolotāja Līga kā mentors vadīja šo projektu. Projekta laikā izdevās izzināt dažādas atbildes uz jautājumiem: Kas ir draudzība? Kāpēc tā ir svarīga? Kā saglabāt draudzību? Kas ir draugi? Cik nozīmīga ir draudzība ikdienas dzīvē? Vai draugi var būt arī tālumā? Ko par draudzību domā citu skolu skolēni?  Kā draudzība var mainīt pasauli? Projekta noslēgumā skolēni veidoja īpašus plakātus par šo tēmu – ar ko dalījās ar saviem skolas biedriem. Skolotājas ieguva jaunu projekta partneri, ar kuru joprojām uztur draudzīgas attiecības.

20190319 084419

___________________________________

Bauskas sākumskola eTwinning ir reģistrēta kops 2014.gada, taču šogad skolas vadība un darbinieki ir aktīvāk iesaistījušies eTwinning darbībā. Mācību gada sākumā skolas kolektīvs izgāja papildus kursus , lai veiksmīgāk izprastu eTwinning iespējas. Pašlaik viens no aktīvākajiem projektiem ir skolotājas Līgas Bajāres veidotais projekts “The first hundred!”. Projekts tapis sadarbībā ar kolēģi no Rumānijas (Gratiela Visan Scoala Gimnaziala "Mihai Viteazul", Boldești Scăeni Rumānija) un kolēģi no Talsiem (Irina Statņuka Lībagu sākumskola, Talsu novads Latvija). Projekta laikā dalīsimies pieredzē un radošajā darbībā, kā arī iepazīsim un salīdzināsim apgūstamās zināšanas un prasmes pirmajās klasēs - dažādās Eiropas savienības skolās.

Skolotāja – Līga Bajāre

santa et