Get Adobe Flash player

 

Skolēniem paredzētā sadaļa tiek veidota sadarbībā ar skolēnu pašpārvaldi. Ja tev ir idejas un vēlme piedalīties, uzmeklē kādu no mums!

Skolēnu pašpārvalde. 

     

 

 

 


kengursJau ceturto gadu Bauskas sākumskolas skolēni no 2.- 6.klasei piedalās starptautiskā matemātikas konkursāĶengurs .

Šogad 37 skolēniem, kuriem patīk matemātika, kuriem ir pacietība ilgstoši loģiski spriest un domāt ,22.martā 75 minūtes risināja 30 uzdevumus, lai saņemtu konkursa ,,Ķengurs’’ sertifikātus.

Konkursa devīze- Sajūti prieku no prāta piepūles!

 

Gaidīsim rezultātus!

 

  

______________________________________________________

 

„Mazo profesoru” pirmie soļi basketbolā

 Konkursā varēja piedalīties vispārizglītojošo skolu pirmo klašu komandas. Šogad notika 8 pusfināla posmi, kurā varēja piedalīties visa klase. No katra pusfināla trīs labākas komandas tika uz lielo finālu, kurš norisinājās, Rīgā, 27. februāri.

No Zemgales pusfināla uz finālu tika divas Bauskas sākumskolas klases – 1 a klase ar skolotāju Līgu Bajāri un 1b klase ar skolotāju Anitu Feldmani. Uz finālu bija jāizveido komanda, kuras sastāvā ir 12 bērni – 6 meitenes un 6 zēni. Klasesbiedri brauc līdzi kā līdzjutēji.

Sacensības sākās ar iesildošiem vingrinājumiem visām komandām kopā. Bērniem sevi bija jāpierāda 10 stafetēs, kur bija jāparāda veiklība, izveicība, ātrums, precizitāte. Komandas sacentās arī erudīcijas testā, kur zināšanas par basketbolu bija jāpierāda skolotājai un atsevišķi teorētiski jautājumi bērniem.

Finālā piedalījās 24 komandas no visas Latvijas. Šoreiz labāk veicās Bauskas sākumskolas 1 a klases komandai, kurai lielais vecāku atbalsts palīdzēja tikt tik tālu! No uzvaras viņus šķīra nieka pieci punkti...līdz ar to viņi ieguva godpilno 2 vietu. Komandai palīdzēja arī tas, ka vairāki puiši apgūst basketbolu Bauskas sporta skolā. Komandai balvā tika – Sportland sagatavotas dāvanas, un Latvijas basketbola izlases treniņa apmeklējums.

Skolotāja Līga saka :„Sacensībās sapratām ko nozīmē liela konkurence, emociju savaldīšana, saņemšanās, atbalsts, prieka un bēdu asaras...viss kopā!!!”

                                                                                                Kristīne Ģeidāne

 

 

  ______________________________________________________

                                                                                                                  

Bauskas sākumskola šogad pirmo reizi veiksmīgi startēja NBA junioru līgā, iekļūstot starp 30 labākajām Latvijas skolām. Zemgales reģionā spēlējām ar Iecavas vidusskolu, Jēkabpils pamatskolu, Mežinieku pamatskolu un Jelgavas 4.sākumskolu. Jelgavas 4. sākumskola tā arī palika neuzveikta un apakšgrupā ierindojāmies 2.vietā, kas ļāva mums tālāk piedalīties izslēgšanas spēlēs Salaspilī.

Izslēgšanas spēlē pret Tukuma 2.vidusskolu nepaveicās un piedzīvojām zaudējumu, izcīnot 9. – 16. vietu kopvērtējumā.

Bauskas sākumskolas – Los Angeles Lakers komandas sastāvs:
Maikls Burmistrovs 4.b
Dāvis Smiltnieks 4.b
Adrians Šukelovičs 4.b
Kristers Rudevičs 4.b
Markuss Kardovičs 4.b
Adrians Augusts 4.b
Kristaps Zviedris 4.b
Ēvalds Savickis 4.b
Jānis Barāns 5.a
Braiens Burmistrovs 2.a
Kristīne Ella Slaidiņa 4.b
Aleksa Ance Vilciņa 5.c
Paula Veģere 5.c

Liels paldies trenerei Līgai Rimševicai!

  ______________________________________________________

 

Piektdien, 19. janvārī, Bauskas sporta namā „Mēmele”

notika tradicionālā pirmo klašu skolēnu konkursa “Sportland pirmie soļi basketbolā” pusfināls.  


Finālsacensībām kvalificējās mūsu skolas

1.a klases komanda „MAZIE PROFERSORI”

1.b klases komanda ”RE – LA – KO”.

 

                           

 

  ______________________________________________________

 

 Ceturtdien, 7.decembrī 

Bauskas sākumskolā atklāj projektu “Sporto visa klase” /lasīt/

 

DSC 0374

 

DSC 0387

 

__________________

Tikšanās ar autori Luīzi Pastori!!!

2017.gada 17.oktobrī mēs divas ceturtās klases, 4.a un 4.c, devāmies uz Bauskas Bērnu Bibliotēku tikties ar rakstnieci Luīzi Pastori. Jūs  pat nevarat iedomāties, cik tas bija jautri un intriģējoši! Kad mums uzdeva uzdevumu atminēt krustvārdu mīklu kā detektīviem, mēs aši skrējām un to centāmies atšifrēt. Mani ieinteresēja grāmatu sērija „Mākslas detektīvi”, un es noteikti to arī izlasīšu.

Šī rakstniece raksta grāmatas bērniem, bet viņa neraksta parastas grāmatas, tās ir ļoti īpašas. Latvijas nacionālajā mākslas muzejā ir karte, kuru tu arī vari izpildīt kā detektīvs. Kad mēs uzdevām jautājumus, viena meitene jautāja: “Kādēļ jūs izlēmāt kļūt par rakstnieci?” Viņas atbilde mūs ļoti sasmīdināja, jo viņa teica: ‘’Es neko citu neprotu’’. Vēlāk rakstniece mums parādīja, kā dažādi mākslinieki  centās viņu attēlot zīmējumā. Protams, nevienam tas nebija perfekti izdevies, bet kā pati rakstniece saka, ka „katram māksliniekam savas brilles uz acīm”. Ja jūs arī ir ieinteresējuši šīs rakstnieces darbi, tad noteikti jūs tos varat apskatīt katrā bibliotēkā.                                                


4.a klases skolniece Karīna Kondore

IMG-20171112-WA0010 Small

 /skatīt galeriju/

 ____________________________

   

06.09.2017 00306.09.2017 020

Bauskas sākumskolas folkloras kopa

atbalsta topošos valsts pilsoņus Latvijas pilsonības svinīgā zvēresta nodošanas pasākumā.

 

____________________________

 

2017.gada maijā 3.d klases skolnieces Laura Ķibure un Santa Rjabova piedalījās Jāņa Jaunsudrabiņa 140.dzimšanas dienas atcerei veltītā literāro darbu un AINAVU konkursā. Laura un Santa gleznoja ainavas - savu sapņu ceļojumu.

8.septembrī konkursa noslēguma pasākumā J.Jaunsudrabiņa muzejā "Riekstiņi"

par savu veikumu meitenes saņēma pateicības un jaukas piemiņas balviņas.

Priecājos par abām čaklajām zīmētājām!

vizuālās mākslas skolotāja Aiva Linkeviča


20170908 104040

 

_______________________________________


Mūsu skolas 3.b klases teātra kopa «Ancīši» un skolotājas Anita Feldmane, Inese Masjule un direktores vietniece Inita Nagņibeda nedēļas nogalē piedalījās Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālā «Spēlēsim TE-ĀTRI». Viņi koncertzālē «Lielais dzintars» rādīja režisores Anitas Feldmanes iestudēto Evijas Gulbes lugu «Mazie pigori».

______________________________


Bauskas sākumskolas 2.a klase 2015./2016.m.g. bija pieteikusies „Latvijas valsts meži” (LVM) organizētajā skolu programmā – Mammadaba meistarklase.

AS „Latvijas valsts meži” rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā - Mammadaba meistarklasē: izjust zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežus!

Meža olimpiādes mērķis ir rosināt skolotājus iekļaut vispārējās izglītības mācību priekšmetos tēmas un pasākumus, kas saistīti ar zināšanu, pieredzes un iemaņu gūšanu, skolēniem esot tiešā saskarē ar mežu, apkārtējo vidi.

Šogad meistarklasē veicām trīs meistardarbus – āra meistarstundā pētījām kokus mūsu apkārtnē, koka meistarstiķī gatavojām putnu būrus, meža meistardienā apmeklējām Mežaparka Lielajā estrādē izstādi “Iepazīsties – koks!”

Šajā mācību gadā 530 pedagogi no 151 Latvijas skolas kopā ar saviem skolēniem ir mācījušies ne tikai sēžot skolas solos, bet ir devušies ārpus telpām – dabā. Ir prieks par 390 klasēm, kurās nu mācīsies meistari un 98 mācekļu titulu ieguvušajām klasēm. 6594 meistari viens otru nu varēs atpazīt pēc īpašajām Mammadaba meistarklases nozīmītēm.

Mēs, 2.a klase, veiksmīgi paveicot visus 3 meistardarbus godam esam nopelnījuši MEISTARU DIPLOMU, Mammadaba meistarklases meistaru nozīmītes un Starptautiskās vides izglītības fonda (Foundation For Enviromental Education - FEE) programmas Learning About Forests (“Izzini mežu”) direktores Reičelas Boilas (Rachel Boyle) parakstītu starptautiskās vides izglītības programmas sertifikātu.

Dāvanā saņēmām arī priežu sēkliņas. Sēkliņas iesējām un tagad gaidīsim, kas mums izaugs!

P5300010

P5300013

___________________________________

mdKoncerts "Tavam pavasara priekam"/skatīt video/

______________________________

Rīgā 8.maijā notika Rīgas atklātais čempionāts 64 lauciņu dambretē jauniešu komandām. Bauskas novadu sacīkstēs pārstāvēja astoņas vienības divās vecuma grupās. Jaunākajā U10 vecuma grupā trešo vietu izcīnīja Bauskas komanda "Lauvēni".


Vienības sastāvā pie otrā galdiņa spēlēja Bauskas sākumskolas audzēknis Valdis Valters Vanags.

IMG 5763
Foto - Valdis Valters Vanags otrais no kreisās.

____________________________

Mēs par ZAĻU un TĪRU vidi!

3.b klase kopā ar praktikanti Lieni Žurevsku un klases audzinātāju Anitu Feldmani dabaszinību stundu pavadīja Bauskas pilskalna teritorijā. Skolēni pētīja upi un tās apkārtni. Uz estrādi tika aiznesti mājas darbi – gaumīgi veidotas aizlieguma zīmes, kas rosina apmeklētājus nepiesārņot dabu! Bauskas pilsētas SIA “Vides serviss” darbiniekiem uzdāvinājām balvu “Čaklā roka”, ko darināja Katrīna Ruža kopā ar tēti. Zīmes piespraudām pie informācijas dēļa un izvietojām pie atkritumu urnām. Raivis Rampāns izteica komplimentu: ūdens upē smaržo pēc bērzu sulām, un apkārt viss ir tik tīrs un zaļš!

27.aprīļa vakarā mūsu zīmes vēl uzrunāja tos, kas pastaigājās Bauskas ZAĻAJĀ, TĪRAJĀ pilskalnā.

____________________________

4.c klase kopā ar klases audzinātāju Aivu Aišpuri piedalījās žurnāla "Avene" kino konkursā

un

laimēja visai klasei biļetes uz Multikino!

Lai piedalītos konkursā bija jāuzņem klases selfijs un jāuzraksta novēlējums citām Latvijas klasēm.

Tverana

______________________________


Bauskas sākumskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas TDK "Odziņa" jubilejas koncerts "15 gadiņus dancīti vedu". /skatīt video/

_______________________________

1.c klase kopā ar klases audzinātāju Aivu Skalderi piedalījās radošajā Datorikas nākotnes konkursā. Zīmēja, līmēja, rakstīja un būvēja!Veidoja klases versiju par to, kā Datorika mainīs pasauli un kādā pilsētā varētu dzīvot Lenijs un Zipijs!Iesūtīja savu darbiņu Start(IT) komandai un ieguva galveno balvu -

Piedzīvojumu kopā ar Leniju un Zipiju mūsu skolā!

DSC07937

/konkursa darbs/

/lasīt vairāk/

______________________________

marIr veiksmīgi aizvadīta matemātikas pēcpusdiena – konkurss 4.klasēm. Prieks par katras klases komandas ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam. Mājas darbā – vizītkartē, katra klase izcēlās ar atjautību, raksturojot savu grupu ar dažādiem matemātikas jēdzieniem un vēlot veiksmi visiem.

Uzdevumu risināšanā visi pēcpusdienas dalībnieki parādīja savas zināšanas, uzmanību un pacietību. Katras komandas līdzjutēji ne tikai atbalstīja savējos, bet arī pelnīja papildpunktus savai komandai. Ar vienādu punktu skaitu uzvaru guva 4.a un 4b. klases komandas, bet 4c.klases komandai uzvara līdzjutēju sacensībās.

Visu komandu dalībnieki saņēma balviņas. Paldies skolotājai J.Adakovskai par pēcpusdienas organizēšanu.

Prieks, ka skolēni darbīgi pavada laiku pēc stundām.

______________________________

Laiks pirms Ziemassvētkiem tradicionāli tiek veltīts labdarībai, lai palīdzīgu roku sniegtu tiem, kuri paši nespēj sevi nodrošināt - vai tā būtu iztika vai patvērums. Ne tikai par līdzcilvēkiem, sociālo namu vai bērnunamu iemītniekiem ir jāaizdomājas šajā laikā, bet arī par dzīvniekiem.

Ir cilvēku mazie brāļi - dzīvnieki, kas līdzīgi kā cilvēki nonāk patversmēs, jo tos kādreiz kāds pametis likteņa varā un nav vēlējies būt atbildīgs par to pieradināšanu.

2.a un 2.d klases skolēni, Ziemassvētku labdarības nedēļas ietvaros, viesojās Ķekavas novada dzīvnieku patversmē un mājas zoo “Mežavairogi.”

Vecāki kopā ar bērniem bija sarūpējuši dzīvnieku patversmes iemītniekiem Ziemassvētku dāvaniņas – suņu un kaķu sauso barību, rotaļlietas, segas, bļodiņas, paladziņus utt. Paldies!

Šajā dzīvnieku patversmē nonāk dzīvnieki no Iecavas, Bauskas, Baldones un daudzām citām vietām.

Ja vēlaties veselu, socializētu un sterilizētu dzīvnieku, aicinām adoptēt suni vai kaķi patversmē!

2.a klases audzinātāja Santa Nākmane

/skatīt galeriju/

______________________________

11.decembrī Bauskas sākumskolas 5.b un 6.b klases audzēkņi kopā ar skolotāju Solvitu Lauzēju tikās ar iluzionistu, triku meistaru Edžu Kauķi, kurš ir Bauskas Valsts ģimnāzijas absolvents.

Edžus ir triku meistars, viņš rāda trikus dažādiem cilvēkiem gan draugiem, gan nepazīstamiem. Edžus Kauķis, kas 2015. gadu ir uzsācis ar lielu izaicinājumu. Viņa apņemšanās ir katru dienu interneta vietnē www.youtube.com, paša izveidotā kanālā “mazliet citādāks šovs” ievietot vienu video ar ilozionista cienīgu triku- tātad visa gada garumā 365 video ar trikiem, kas neatkārtojas.Šāda veida akcijas ir notikušas visur pasaulē, Edžus ir nolēmis arī to pirmais izdarīt Latvijā. Edžus sākumā vēl nebija sapratis vai ir vēl gatavs tik lielam izaicinājumam. Bet brālēns teica, ka viņš ir tam gatavs un taisa šo šovu. Edžus parasti noskatās trikus no citiem iluzionistiem un pārveido to, atstājot tikai tā pamatideju. Ir arī tādi triki ko viņš ir izdomājis pats. Edžum ir arī savs iedvesmas avots - amerikāņu pieredzes bagātais iluzionists ar aizrautīgiem trikiem Toms Mullika. Pēc katra trika ir arī anekdote.

Arī Bauskas sākumskolas 5.b klase ir kļuvusi par viena trika dalībnieci. 5.b pieder 345 dienas triks.

Skatīt video

______________________________

Privātā pamatskola “RIMS – Rīga International meridian school” jau piekto reizi rīko Meridian matemātikas olimpiādi.

26.novembrī šī mācību gada olimpiādē piedalījās arī mūsu skolas 3. un 4.klašu skolēni.

/lasīt vairāk par olimpiādi/

______________________________

24.novembrī mūsu skolā notika Bauskas novada skolu mūzikas skolotāju metodiskās apvienības sanāksme, kurā skolotāja Daina Ārmane stāstīja par savu pieredzi mūzikas stundās izmantot gan tautas mūzikas instrumentus, gan IT digitālos mācību līdzekļus.

Novada mūzikas skolotājus priecēja arī mūsu skolēni-2.D, 5.C un 4.B kl.skolēni,- kas demonstrēja mūzikas stundās iegūtās prasmes spēlēt dažādus tautas mūzikas instrumentus, kā, piemēram, kokli, blokflautu, bungas, trejdeksni u.c., apvienojot to ar latviešu tautasdziesmu dziedāšanu.

Paldies skolotājai Dainai Ārmanei un 2.D, 5.C, 4.B kl.bērniem!

/skatīt galeriju/

______________________________

20.novembrī apbalvotas desmit Latvijas skolas, kas piedalījās UNESCO atbalstītajā Pasaules lielākās mācību stundas akcijā un kuru mācību stundu plāni tiks publicēti akcijas starptautiskajā mājas lapā.

Tās ir: Bauskas sākumskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Olaines 2. vidusskola, Ogres 1. vidusskola, Slokas pamatskola, Liepājas internātpamatskola, Kuldīgas Centra vidusskola un Upesleju internātpamatskola.

/lasīt vairāk/

/Pasaules lielākā mācību stunda Bauskas sākumskolā - info, video/

12247952 928454073910294 1658112218168491580 o

______________________________

120px-Animated-Flag-LatviaKONCERTS "MANAS LATVIJAS SIRDSPUKSTI"

/skatīt video/

______________________________


"Atklāsim Latviju - slēpņojot!”


Mēs, desmit 5.b klases skolēni, iesaistījāmies projektā „Eiropas pēdas Latvijā 2015.” To organizēja „Eiropas kustība Latvijā” sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju , īstenojot slēpņošanas (geocach) spēles principus. Mums , izvēloties kultūras, arhitektūras vai dabas objektus Bauskā , bija jādomā, kā Eiropas valstis ir ietekmējušas šo objektu. Uzzinājām, kur un kā veidot slēpņus, kā atrast un kā apkopt mūsu izvietotos slēpņus. To mums tagad Bauskā ir četri.

Mūsu paveiktais tika atzinīgi novērtēts, un no 33 komandām iekļuvām 10 labāko skaitā, iegūstot 2. vietu. Tikām arī bagātīgi apdāvināti.

Noslēguma pasākumā 5. novembrī Rīgā Pludmales sporta centrā „Brazīlija” bija iespēja uzspēlēt pludmales volejbolu kopā ar čempioniem Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu.

Mūsu veikums arī ir dāvana Latvijai 97. dzimšanas dienā.

5.b klases skolēni un klases audzinātāja


______________________________


laiks laukiem finalLogo 239x178Bauskas sākumskolas 4.c klase atzinīgi novērtēta konkursā „Laiks laukiem 2015”

/lasīt vairāk/

/noskaties 4.c klases konkursa "Laiks laukiem 2015" darbu/

/noskaties citus konkursa "Laiks laukiem 2015" darbus/

______________________________Mūsu skolas 3.a klase piedalās projektā „ Sporto visa klase”

/lasīt vairāk/

/skatīt galeriju/

sporto visa_klase_2015

______________________________

5.b klase piedalās akcijā "Labo darbu nedēļa".

Mēs, 5.b klases skolēni, iesaistījāmies Labdarības organizācijas Palīdzēsim.lv akcijā “Labo darbu nedēļa”, kura notika no 2.-18. oktobrim.
Nolēmām prieku sagādāt bērnudārza bērniem un piektdien devāmies uz pirmskolas izglītības iestādi „Zīlīte” ar dāvanām( mīkstajām rotaļlietām, āboliem, zīmējumiem un priekšnesumiem, lasījām pasakas un organizējām rotaļas. Bērni gan sākumā bija kautrīgi, bet vēlāk kļuvām labi draugi. Visiem bija prieks.
Lai mums biežāk izdotos sagādāt prieku, īpaši tiem, kuri to gaida-vientuļiem un slimiem cilvēkiem.


Patrīcija Mediņa, 5 b klases skolniece

Šajā vietnē izmanto sīkdatnes. Uzzināt vairāk.