Mazā biznesa skola 2018./2019.

SMU "PaMa" darbības pārskats

SMU "PaMa" darbība 2018./2019.māc.g. izvērtusies spraiga, veiksmīga un pieredzes bagāta. PaMa ir māsu – Patrīcijas Rimševicas (5b) un Martas Rimševicas (2a) dibināts skolēnu mācību uzņēmums, kur meitenes pārdod pašu ražotu produkciju - lūpu balzamus, lūpu spīdumus un galda spēli "Latvijas desas". Ņemot vērā, ka "Latvijas desas" strauji iemantoja popularitāti un atzinību pircēju vidū, par ko liecina, ka tās jau ir nonākušas vairākās pasaules valstīs - Īrijā, Kanādā, Nīderlandē, Tenerifē, ASV, Apvienotajā Karalistē, tad tika pieņemts lēmums aizsargāt arī intelektuālās tiesības un dizainparaugs, kura autors ir norādīta Patrīcija (lai gan ir abu māsu lolota ideja), šogad oficiāli tika reģistrēts Latvijas Republikas Patentu valdē.

SMU "PaMa" ir piedalījušās šajā mācību gadā 7 tirdziņos:
1) 09.11.2018. Bauskas sākumskolas "Mārtiņdienas tirdziņā";
2) 08.12.2018. "Cits Bazārs" TC Domina Shopping Rīgā, kur SMU no 270 dalībniekiem bija starp nominantiem kategorijā "Labākā pārdošanas komanda".
3) 14.12.2018. "Cits Bazārs" Bauskā, iegūstot nomināciju "Labākā pārdošanas komanda";
4) 15.12.2018. Mājražotāju tirdziņš Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā;
5) 16.12.2018. "Cits Bazārs" Iecavā;
6) 23.01.2019. "Cits Bazārs" Jelgavā, starp 82 SMU bijām vienīgie pārstāvji no Bauskas novada un jaunākā pārdošanas komanda, saņēmām LLU simpātiju balvu;
7) 09.03.2018. "Cits Bazārs" TC Domina Shopping Rīgā, kur SMU no 270 dalībniekiem bija starp nominantiem kategorijā "Sociāli atbildīgs uzņēmums".

SMU Hadalapa

Hugo Kristiāns Balta pārstāvēja apvienoto SMU Hadalapa, kurā ir 3 dalībnieki no Pilsrundāles vidusskolas - Patrīcija, Lelde un Adriana un Hugo, kurš ir no Bauskas sākumskolas. Viņu uzņēmums ražo vannas šampanieti.
9. martā JA Latvija rīkotajā Cits Bazārs pasākumā, kurš notika tirdzniecības centrā Domina, SMU Hadalapa guva labus panākumus priekš sava pirmā tāda mēroga konkursa. SMU Hadalapa tika nominēti titulam Labākā pārdošanas komanda, taču balvu šoreiz neieguva.

Savukārt Hugo pārstāvēja savu mācību uzņēmumu Busines Pitch konkursā, kurā vienas minūtes laikā vajadzēja prezentēt savu produktu klausītājiem, skatītājiem, veikala apmeklētājiem un ekspertu žūrijai. Šinī konkursā Hugo savā grupā uzvarēja un balvu dabūja.

_______________________________

14. decembrī Bauskas sākumskolas skolēni piedalījās Reģionālā SMU pasākumā “CITS BAZĀRS BAUSKĀ” un ieguva dažādas nominācijas un simpātiju balvas no Bauskas novada uzņēmējiem un iestādēm.

Nomināciju ieguvēji:

Labākā pārdošanas komanda – PaMA (Patrīcija Rimševica (5.b) un Marta Rimševica (2.a) )
Kvalitātes produkts – DIY OF Bauska (Laura Sigalova (5.a)
Labākā reklāma – K-K smukumlietiņas (Keita Buķele, Kristīne Liepiņa (4.a)
Sociāli atbildīgs uzņēmums- Jūras miers (Marianna Kuzmiča, Helēna Anuža (5.b) ), Krāsu spēks (Haralds Lujāns, Agnese Bērziņa, Sabīne Kate Bramane (4.a)

Simpātiju balvas:

SIA Gusto- TAK (Tīna Zaiceva (5.b), Klāvs Zaicevs (2.a) un Alīna Zaiceva (6.c) )
Bauskas nov.IN- PaMA
Bauskas Dzīve- TAK, DIY OF Bauska
Swedbank AS - 4IN1 (Adrians Augusts (5.b) un Daniela Glorija Auguste (4.b), DIY OF Bauska
Bauskas alus- Krāsu spēks
Bauskas Centrālā bibliotēka- Krāsu spēks
SIA Kores-L –TAK

Paldies vecākiem un “Mazā Biznesa skolas” skolotājai par atbalstu!